دسترسی سریع

شرایط پذیرش دانشجو:

  • نداشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
  • داشتن گذرنامه معتبر.
  • نداشتن منع قانونی برای تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور جمهوری اسلامی ایران به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
  • ارائه مدارک تحصیلی لازم برای پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.
  • مدرک تحصیلی پذیرفته شدگان باید مورد تأیید نمایندگی‏های جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع قرار گرفته و در صورتی که به زبان انگلیسی نباشد به همراه ترجمه رسمی فارسی ارائه شود.
  • تحصیل اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور امکان‏پذیر می‏‏باشد.
رشته‌های تحصیلی دانشگاه یزد
هزینه تحصیل در دانشگاه یزد
رشته‌های تحصیلی دارای تخفیف شهریه

بورسیه‌های تحصیلی

دانشگاه یزد برای هر سال تحصیلی درخواست‌های تحصیل متقاضیان را به صورت آنلاین از طریق سامانه پذیرش دانشجویان بین‌المللی (http://admission.yazd.ac.ir/apply) دریافت نموده، با توجه به سوابق تحصیلی و وضعیت علمی متقاضیان تعداد محدودی بورس تحصیلی اعطا می‌کند. این بورسیه شهریه تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهد.

دوره‌های کوتاه‌مدت و فرصت مطالعاتی

علاقمندان به گذراندن دوره‌های تحصیلی کوتاه‌مدت (به صورت مهمان برای یک یا چند ترم) یا دوره‌های پژوهشی و تحقیقاتی کوتاه‌مدت نیز می‌توانند درخواست‌های خود را به همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه ارسال نمایند.

تقویم ثبت ‌نام و پذیرش

برای پذیرش در هر سال تحصیلی، سامانه پذیرش دانشجویان بین‌المللی دانشگاه یزد هر ساله در دی‌ماه فعال شده و تا پایان اسفند آماده دریافت درخواست‌های تحصیل متقاضیان است. پس از بسته شدن سامانه و انجام فرآیند پذیرش، نتایج نهایی حدودا تا پایان تیرماه اعلام می‌گردد.

سامانه پذیرش دانشجوی بین‌المللی

سامانه پرداخت مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی

قبول الطلبة غیر الإیرانیین