دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | حراست

 

معرفی حراست

 

دانشگاه به عنوان نهادی که وظیفه اصلی آن تعلیم و تربیت نیروهای متخصص و آینده‌ساز کشور است، جایگاه رفیعی در جامعه اسلامی دارد. مدیریت حراست دانشگاه یزد مفتخر است که در راستای ایجاد آرامش و امنیت برای دانشگاهیان نه با دید صرفا شغلی بلکه به عنوان یک تعهد انسانی و اجتماعی عمل نماید. بدیهی است بدون وجود آرامش و امنیت هیچ پیشرفت و رشدی نخواهد بود. اگر آرزوی دانشگاهی شاد و پرنشاط را داریم، باید در محیطی امن و آرام تلاش کنیم که ایجاد چنین فضایی محور برنامه‌های ما را تشکیل می‌دهد.

مقوله امنیت در محیط‌های علمی را مبتنی بر اندیشه و آگاهی می‌دانیم. از مهم‌ترین ابزارهای آگاهی، گفتمان وتعامل اندیشه‌هاست. بر همین اساس از هر فرصتی برای تبادل نظر با شما استقبال می‌کنیم. پاسداشت ارزش‌های معنوی دانشگاه، حفظ کرامت دانشگاهیان، حراست از جایگاه رفیع و مقدس دانشگاه و حمایت از سلامت روحی و روانی استادان، کارکنان و دانشجویان از وظایف مهم ماست. فراهم آوردن محیط آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ایمن، سالم، با نشاط، عاری از بی‌نظمی و هنجارشکنی و بدون تضییع حقوق فردی و اجتماعی دانشگاهیان از دغدغه‌های همیشگی ما بوده و خواهد بود.

حراست در لغت به معنای پاسداری و مراقبت کردن است، اما در مفهوم عبارت است از واحدی زیرمجموعه بالاترین مقام در دستگاه اداری که با هدف صیانت از سرمایه‌های مادی و معنوی آن دستگاه تشکیل شده و در حوزه‌های حفاظت کارکنان، حفاظت اسناد و مدارک طبقه‌بندی‌شده، حفاظت فیزیکی، حفاظت فناوری اطلاعات و آموزش‌های حفاظتی انجام‌ وظیفه می‌نماید.