دسترسی سریع
مسیر جاری : صفحه اصلی | ریاست دانشگاه | حوزه ریاست | روابط عمومی | اخبار | دستاوردها
دستاوردها
خبر-"دستگاه تمام اتوماتیک تست ته نشینی"  برنده جایزه و مدال جهانی WIPO شد
اختراع دکتر شهرام آقایی و دکتر آرش طهری
طرح "دستگاه تمام اتوماتیک تست ته نشینی" اختراع دکتر شهرام آقایی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد و آقای دکتر آرش طهری دانش آموخته دکترای مهندسی معدن این دانشگاه، موفق به کسب مدال و جایزه سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) شد. همچنین دکتر طهری مخترع جوان این طرح عنوان بهترین مخترع جوان کشور را نیز کسب کرد.
[7 تیر1401]   [642 بازدید]
خبر-دانشگاه یزد و پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند
با هدف ارتقای فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در کشور
در نشستی با حضور دکتر محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر مهران فاطمی استاندار یزد و دکتر عباس کلانتری خلیل آباد، رییس دانشگاه یزد و دو نفر از اعضای هیأت علمی دانشکده فیزیک این دانشگاه تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه یزد به امضا رسید.
[2 تیر1401]   [641 بازدید]
خبر-تیم کشتی
درخشش تیم کشتی پسران دانشگاه یزد در مسابقات منطقه 6 کشور
تیم کشتی پسران دانشگاه یزد که با حضور شش نفر از کشتی گیران دانشجو و به مربیگری دکتر ولی درهمی و منصور ملک زاده به مسابقات منطقه 6 ورزش دانشگاههای کشور به میزبانی دانشگاه اصفهان اعزام شده بودند، موفق به کسب دو مدال طلا و دو مدال برنز شدند.
[18 خرداد1401]   [616 بازدید]
خبر-ترین های پژوهشی دانشگاه یزد بر اساس امتیازات پژوهانه 1401 معرفی شدند
از سوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه یزد بر اساس گزارش های سامانه گلستان در بازه زمانی پژوهانه 1401 (دو سال 99 و 1400) اسامی نه نفر از اعضای هیأت علمی این دانشگاه را که به عنوان «ترین های پژوهشی» در زمینه های مختلف شناسایی شده اند، اعلام کرد.
[16 خرداد1401]   [1429 بازدید]
خبر-تیم دوومیدانی دانشگاه یزد بر سکوی قهرمانی مسابقات دانشجویان منطقه 6 کشور ایستاد
با کسب 62 امتیاز
مسابقات دوومیدانی دانشجویان منطقه شش کشور روز پنجشنبه پنجم خردادماه به میزبانی اصفهان برگزار شد و در پایان تیم دوومیدانی دانشگاه یزد با کسب 62 امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد. تیم های دانشگاه اصفهان و شهرکرد در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
[7 خرداد1401]   [500 بازدید]