دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-شرکت دیباچه
11 تیر1401
چندتن از دانش‌آموختگان دختر دانشگاه یزد با حمایت پردیس فناوری و صنعتی و با هدف بازاریابی، تولید محتوا و تربیت نیروی متخصص در این زمینه، اقدام به تأسیس یک شرکت بازاریابی حرفه ای کردند. 
خبر-"دستگاه تمام اتوماتیک تست ته نشینی"  برنده جایزه و مدال جهانی WIPO شد
7 تیر1401
طرح "دستگاه تمام اتوماتیک تست ته نشینی" اختراع دکتر شهرام آقایی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه یزد و آقای دکتر آرش طهری دانش آموخته دکترای مهندسی معدن این دانشگاه، موفق به کسب مدال و جایزه سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) شد. همچنین دکتر طهری مخترع جوان این طرح عنوان بهترین مخترع جوان کشور را نیز کسب کرد. 
خبر-دانشگاه یزد و پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند
2 تیر1401
در نشستی با حضور دکتر محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر مهران فاطمی استاندار یزد و دکتر عباس کلانتری خلیل آباد، رییس دانشگاه یزد و دو نفر از اعضای هیأت علمی دانشکده فیزیک این دانشگاه تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان انرژی اتمی ایران و دانشگاه یزد به امضا رسید. 
خبر-پردیس فناوری - رویداد بادگیر
25 خرداد1401
دومین دوره از سری رویدادهای فصلی "سرمایه‌گذاری خطرپذیر بادگیر" با هدف جذب سرمایه و تامین مالی استارت‌آپ‌های نوآورانه با حضور جمعی از سرمایه‌گذاران، داوران و صاحبان کسب و کارهای فعال در این حوزه روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد برگزار شد. 
خبر-همکاری مشترک دانشگاه یزد و‌ شرکت فولاد آلیاژی حوزه های فنی تا علوم انسانی و اجتماعی را در بر می گیرد
24 خرداد1401
رییس هیأت مدیره شرکت توسعه فولاد آلیاژی ایرانیان با اشاره به تأسیس دفتر شرکت توسعه فولاد آلیاژی ایرانیان در این دانشگاه، اظهار داشت: این همکاری تاکنون دستاوردهای قابل توجهی برای طرفین داشته است. 
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]