دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
اخبار پردیس فناوری و صنعتی-تجلیل از عوامل اجرایی برگزاری مدرسه تابستانه هوش مصنوعی در دانشگاه یزد
29 آذر1400
در نشستی با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد از عوامل اجرایی برگزاری مدرسه تابستانه هوش مصنوعی در این دانشگاه تجلیل و قدردانی شد. 
اخبار پردیس فناوری و صنعتی-تولید فیلترهای هپا برای هواسازهای بیمارستانی در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
25 آذر1400
در راستای تولید فیلترهای هپا برای هواسازهای بیمارستانی میان شرکت زیست‌فناوران بافت ‌همانندساز مانا مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد و بیمارستان سیدالشهداء یزد قرارداد پژوهشی به امضا رسید.  
خبر-نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار افتتاح شد
17 آذر1400
در مراسمی با حضور جانشین استاندار در ستاد هفته پژوهش و فناوری و جمعی از مسئولان استانی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان یزد ۱۶ آذر ۱۴۰۰ در محل شهرک نمایشگاه های بین المللی استان یزد افتتاح شد. 
خبر-تشکیل مراکز رشد و نوآوری گردشگری در دانشگاه یزد یک ضرورت استانی است
1 آذر1400
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته با حضور در رویداد ارایه نیازهای فناورانه صنعت گردشگری استان که در دانشگاه یزد برگزارشد، بر ضرورت تشکیل مراکز رشد و نوآوری گردشگری در دانشگاه یزد به عنوان یک نیاز مهم و اساسی در سطح کشور و استان تأکید کرد. 
خبر-سرپرست دانشگاه یزد بر توسعه فعالیت‌های پردیس فناوری و صنعتی تأکید کرد
30 آبان1400
سرپرست دانشگاه یزد در نخستین بازدید میدانی خود از فضاهای علمی و آموزشی این دانشگاه روز پنجشنبه 27 آبان‌ماه جاری، به سراغ پردیس فناوری و صنعتی رفت و در دیدار با سرپرست این پردیس و مدیران شرکت‌های مستقر، بر ضرورت توسعه فعالیت‌های فناورانه و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه تأکید کرد. 
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]