دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
استادیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر- ساخت منبع تغذیه ماژولار در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
7 شهریور1400
منبع تغذیه ماژولار برای کاربردهای مختلف در صنعت با هدف خودکفایی و تامین نیاز کشور از سوی شرکت دانش بنیان یکتا مبدل پارس در پردیس فناوری وصنعتی دانشگاه یزد ساخته شد.  
خبر-پیش رویداد سوم ارائه نیازهای فناورانه صنعت گردشگری در دانشگاه یزد برگزار شد
9 مرداد1400
در راستای طرح مزیت استانی مرکز نوآوری گردشگری یزد، پیش رویداد سوم ارائه نیازهای فناورانه صنعت گردشگری روز گذشته در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد.  
خبر-تولید گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری‌های عفونی و سرطانی در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
19 تیر1400
مدیرعامل شرکت یارا پژوهش‌فناور صدرا، مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد از عصاره‌گیری و فراوری گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری‌های عفونی و سرطانی کشور خبر داد. 
خبر-ارتباط با دانشگاه‌ها باعث ارتقا و رشد صنعت دفاعی کشور شده است
15 تیر1400
مدیرکل معاونت تحقیقات ودجا در نشست مشترکی با معاون و مدیران حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه یزد در تالار اندیشه این دانشگاه برگزارشد، ارتباط حوزه دفاعی کشور با دانشگاه‌ها را باعث ارتقا و رشد این صنعت عنوان کرد. 
خبر- پیش رویداد دوم ارایه نیازهای فناورانه صنعت گردشگری در دانشگاه یزد برگزار شد
30 خرداد1400
در راستای طرح مزیت استانی مرکز نوآوری گردشگری یزد، پیش رویداد دوم ارایه نیازهای فناورانه صنعت گردشگری روز گذشته در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد. 
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]