دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-سخنرانی دکتر حامد صدیقی
5 آذر1401
مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی با همکاری هسته فناور رسا مستقر در پردیس فناوری دانشگاه یزد و انجمن‌های علمی نشست علمی و آموزشی ملاحظات اجتماعی و فرهنگی در زنجیره‌ی تأمین بشردوستانه را برگزار کرد. 
خبر-پردیس فناوری
22 آبان1401
به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی نشستی با حضور بنیانگذار سامانه های دکتر دکتر و دانزی و همچنین چندین شرکت شتاب دهنده و فضاهای کار اشتراکی و جمعی از دانشجویان و علاقه مندان حوزه کار آفرینی در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد برگزار شد.  
خبر-دانشگاه یزد؛ میزبان برگزاری رویداد ملی "تا ثریا" در استان یزد
9 آبان1401
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه الغدیر استان یزد از برگزاری رویداد ملی «تاثریا» در استان خبر داد. 
خبر- مرکز نوآوری انقلاب صنعتی نسل چهارم و فناوری های مالی نوظهور در دانشگاه یزد تأسیس می شود
29 مرداد1401
در چارچوب برنامه های سفرمعاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به استان یزد تفاهم‌نامه‌ سه جانبه‌ای با هدف شکل گیری و تقویت کسب و کارهای نوپا و واحدهای فناور فعال در زمینه فناوری های مرتبط با انقلاب صنعتی نسل چهارم و فناوری های مالی نوظهور، میان دانشگاه یزد، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و استارتاپ استودیو منهاج منعقد شد. 
خبر-کلنگ پردیس
26 مرداد1401
در سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان یزد کلنگ احداث پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد بر زمین زده شد.  
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]