دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-بررسی زمینه‌های همکاری دانشگاه یزد و شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه
28 آبان1402
در نشستی با حضور اعضای هیات رییسه و رییس پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد و مسئولان و کارشناسان شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه (MSTID) ظرفیت‌های همکاری مشترک بررسی شد. 
خبر-بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه علم و هنر از پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد
29 فروردین1402
جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و هنر یزد با حضور در پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد، با فعالیت‌های این پردیس و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حاضر در این مجموعه آشنا شدند. 
خبر-بازدید جمعی از دانش‌آموزان دبیرستان خاتم‌الانبیاء از پردیس فناوری دانشگاه یزد
29 فروردین1402
جمعی از دانش‌‌آموزان رشته‌های ریاضی و کامپیوتر دبیرستان پسرانه خاتم‌الانبیاء روز گذشته با هدف آشنایی با فعالیت‌های پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد از این پردیس دیدن کردند. 
خبر-تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دانشگاه یزد و شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ
7 بهمن1401
با هدف بسترسازی اثربخش و تقویت ارتباط، همبستگی و تطابق میان نظام آموزش عالی و توسعه فناوری بر اساس نیاز صنعت و همکاری‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای، دانشگاه یزد و شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 
خبر-طرح فناورانه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد تقدیر شد
17 دی1401
در هفته پژوهش امسال طرح فناورانه دکتر منصور رفیعیان عضو هیأت علمی دانشگاه یزد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر شد. 
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]