دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
استادیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-تأکید رییس دانشگاه یزد بر سرعت و کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی در پردیس فناوری و صنعتی
11 خرداد1400
رییس دانشگاه یزد صبح امروز برای دومین بار متوالی از ابتدای سال جاری، از روند فعالیت‌ها و پیشرفت‌های ساختمان‌های در حال بازسازی و احداث پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه بازدید کرد. 
خبر-بحث و تبادل‌نظر درباره نیازهای صنعت گردشگری در دانشگاه یزد
3 خرداد1400
مرکز نوآوری گردشگری استان در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با هدف تقویت زیرساخت‌های حوزه گردشگری برای دوران پسا کرونا عصر دیروز اولین نشست خود را با عنوان "نیازهای صنعت گردشگری" در تالار اندیشه این دانشگاه برگزار کرد. 
خبر-کاهش 40 درصدی مصرف انرژی با بهره‌گیری از پنل‌های خورشیدی پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
29 اردیبهشت1400
کارشناسان شرکت دادمان یزد مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با ارایه طرحهای تحقیقاتی متفاوت در خصوص نقش نیروگاه‌های خورشیدی در ادارات و سازمانهای دولتی منجربه کاهش مصرف انرژی به میزان 40% در ساعات پیک در ماه‌های گرم سال شده است.  
خبر-تولید و طراحی انواع پنل‌های مشبک در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
30 فروردین1400
شرکت صفه با هدف ارتقای فضاهای زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر و جزئیات معماری و با استفاده از نیازها و تکنولوژی‌های روز دنیا اقدام به تولید انواع پنل‌های مشبک، اکسسوری، مبلمان شهری و قطعات بتنی کرد. 
خبر-دورهمی شرکت‌های مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد
7 فروردین1400
دورهمی پایان سال شرکت‌های مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با هدف شناخت بیشتردستاوردها و اقدامات یکدیگر و گفتگوی صمیمانه با هیات رییسه این دانشگاه عصر روز چهارشنبه 27اسفندماه 99 در محوطه این پردیس برگزار شد.  
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]