دسترسی سریع
  معرفی پردیس فناوری و صنعتی

مراکز نوآوری و پردیس‌های فناوری دانشگاهی، نقطه اتصال توانمندی‌های دانشگاه و نیازمندی‌های صنعت و جامعه محسوب می‌شوند. ایده‌ها و ابتکارات برآمده از اندیشه‌های خلاق جامعه دانشگاهیان در چنین ساختارهایی امکان می‌یابد تا صورت اجرایی و عملی به خود بگیرد.

براساس سیاست‌های راهبردی دانشگاه یزد در مسیر تبدیل شدن به دانشگاهی کارآفرین، طرح ایجاد و توسعه پردیس فناوری و صنعتی این دانشگاه به صورت جدی و دستور کار قرار داشته و به عنوان یکی از پروژه‌های دارای اولویت از سوی دانشگاه، دنبال می‌شود.

این پردیس در حال حاضر بالغ بر ۴۰ شرکت فناور را در مقاطع پیش‌رشد، رشد و پسارشد و ۲ شتابدهنده تحت پوشش دارد. استقبال گسترده کارآفرینان جوان و ظرفیت‌های بزرگ انسانی دانشگاه یزد، این دانشگاه را در مسیر تأمین زیرساخت‌های توسعه پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد امیدوارتر و مصمم‌تر از گذشته کرده است.

  رئیس پردیس فناوری و صنعتی

احمد‌رضا فقیه خراسانی
دانشیار
دانشکده مهندسی مکانیک - بخش تبدیل انرژی
 31232561
 faghih [at] yazd.ac.ir
  اخبار [ بایگانی ]
خبر-تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دانشگاه یزد و شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ
7 بهمن1401
با هدف بسترسازی اثربخش و تقویت ارتباط، همبستگی و تطابق میان نظام آموزش عالی و توسعه فناوری بر اساس نیاز صنعت و همکاری‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای، دانشگاه یزد و شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 
خبر-طرح فناورانه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد تقدیر شد
17 دی1401
در هفته پژوهش امسال طرح فناورانه دکتر منصور رفیعیان عضو هیأت علمی دانشگاه یزد از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقدیر شد. 
خبر-حضور پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد در نمایشگاه هفته پژوهش
21 آذر1401
رییس پردیس علم و فناوری دانشگاه یزد از حضور 6 شرکت دانش بنیان و فناور این پردیس درنمایشگاه فن بازار امسال خبر داد.  
خبر-پردیس فناوری
12 آذر1401
مهندس حسین ملاحسین آقا نایب رئیس هیت مدیره شرکت فولاد آبتین با تاکید بر ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: صنعت فولاد نیازمند ورود تکنسین‌های دانشی از سمت دانشگاههاست.  
خبر-سخنرانی دکتر حامد صدیقی
5 آذر1401
مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی با همکاری هسته فناور رسا مستقر در پردیس فناوری دانشگاه یزد و انجمن‌های علمی نشست علمی و آموزشی ملاحظات اجتماعی و فرهنگی در زنجیره‌ی تأمین بشردوستانه را برگزار کرد. 
  فراخوان‌ها [ بایگانی ]