مسیر جاری : صفحه اصلی | مرکز آموزش زبان فارسی | معرفی مرکز و ساختار
مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان

دانشگاه یزد

دانشگاه یزد با قدمتی چهل‌ساله بزرگترین مرکز آموزش عالی استان یزد است. در حال حاضر دانشگاه با استفاده از توان علمیِ بیش از ۴۵۶ نفر عضو هیأت‌علمی و آموزش و تربیت حدودِ ۳۳۰۰۰ دانش‌آموخته کارشناسی، ۸۷۰۰ دانش‌آموخته کارشناسی ارشد، و ۳۲۲ دانش‌آموخته دکتری (در قالب ۴۷ رشته کارشناسی، ۱۱۰ رشته کارشناسی ارشد و ۴۸ رشته دکتری)، نقش مهم و اساسی خود را در اعتلای فضای علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کند.هم‌اکنون حدود ۲۰۰ نفر دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه یزد مشغول به‌تحصیل هستند.

مرکز آزفا

دانشگاه یزد با داشتن اعضای هیأت‌علمی توانمند، آزمایشگاه‌های پیشرفتة زبان، کلاس‌های مجهّز، امکانات کتابخانه‌ای و نرم‌افزاری، خوابگاه‌های مطلوب و استاندارد و دارا بودن زیرساخت‌های اجرایی و عمرانی، در سال ۱۳۹۸ به طور رسمی مرکز آموزش زبان فارسی را با کسب مجوّز از وزارت علوم تأسیس کرد. این مرکز زیر نظر دفتر همکاریهای علمی بین‌المللی دانشگاه یزد فعالیت می‌کند و تا کنون از کشورهای اتیوپی، ارمنستان، افغانستان، اوگاندا، پاکستان، روسیه، عراق، مالزی، نیجریه و... فارسی‌آموز داشته است.

متقاضیانی که همزمان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه یزد و یادگیری زبان فارسی هستند، می‌توانند درخواست خود را برای اخذ پذیرش، از طریق پیوند زیر ارسال نمایند.

فرم درخواستِ تحصیل (Application Form)

متقاضیان غیر دانشجو که فقط علاقه‌مند به یادگیری زبان فارسی باشند، می‌توانند با ورود به قسمت ثبت نام، درخواست خود را برای شرکت در دوره‌های آموزش زبان فارسی ارسال کنند تا توسّط همکاران مرکز بررسی شود.

در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه یزد کارگاه‌ها و نشست‌هایی در قالب دوره‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای تربیت مدرس برگزار می‌شود.

در شرایط فعلی کلاس‌های این مرکز به صورت مجازی دایر است.